Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 8 1 Dec 18
8 Dec 18
Joondalup
7/261(cc) C Hinchliffe 70 J Zsilinszky 58 G Morgan 51 ZT Birchall 25*  A Hall 3/58 M Hart 2/71
and 0/0  
def Subiaco Floreat
10/257(cc) AB Holder 114* C Hansberry 45 C Green 36  H Larmett 4/60 C Chadwick 2/35 C Hinchliffe 2/71
and 0/0(cc)  
Iluka Sports Complex (Oval 1) 
Premier T20 1 9 Dec 18 Subiaco Floreat
9/128(cc) C How 32 D Lane 25*  TJ Miles 4/12 RE Macauley 3/29 TB Abell 2/24
def Fremantle
9/121(cc) DJ Kennedy 30  J Behrendorff 2/13 D Willey 2/17
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
Colts League 1 9 Dec 18 Subiaco Floreat
7/146(cc) C Green 82* EJ Chivers 37  LC Dallimore 3/28 J Camarda 2/29
def Fremantle
5/85(cc)  J Retallack 2/14
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
2nd Grade 8 1 Dec 18
8 Dec 18
Subiaco Floreat
8/293 D Lane 83 JM Stoykovski 39* B Tredget 38 SJ Reed 36 AM Blake 35* J Retallack 28  T Russell 2/28
def Joondalup
224 MW Farmer 59 B Oakley 54 S Gerrans 42 L Johns 41  A McKenzie 6/54 AM Blake 3/71
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
3rd Grade 8 1 Dec 18
8 Dec 18
Joondalup
1/239 B O'Loughlin 127* C O'Brien 67*  
def Subiaco Floreat
225 N Kane 81 EJ Chivers 35 B Parker 30  A Fitzmaurice 4/52 H Sekhon 3/70
Iluka Sports Complex (Oval 2) 
4th Grade 8 1 Dec 18
8 Dec 18
Subiaco Floreat
166 T Murray 58 DM Colin-Thome 29  M Russell 5/35 T Hooley 2/16 B McGlade 2/40
def by Joondalup
9/168 B McGlade 54 L Marr 26*  B Lockwood 4/45
Alderbury Reserve 
Ted Hussey Shield (Premier U17) 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Joondalup
165 C O'Brien 28 J Oskam 28  T Murray 3/11 W Cornish 3/41
def by Subiaco Floreat
9/222(cc) N Bothma 122* EJ Chivers 34  KC Coyne 3/24 R Bose 3/45
Iluka Sports Complex (Oval 2) 
SFCC 15s 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Subiaco Floreat
6/186(cc) Z Beattie 68 Pa Campbell 55  J Riccardi 2/20
def by Joondalup
6/200 J Quinn-Schofield 45 J Gerrans 43* J Riccardi 29 H O'Brien 27  Pa Campbell 2/20 M Kalia 2/37 A Beattie 2/47
Alderbury Reserve 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) 4 2 Dec 18 Subiaco Floreat
9/140(cc) J Beggs 42 J Foster 41  EL Tsapazi 3/16
def by Scarborough
8/165 M van Selm 47  J Foster 2/28 R Disisto 2/35
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
SFCC 13 4 2 Dec 18 Subiaco Floreat
8/156(cc) L Clayton 44 G Sculthorpe 43  L Cater 2/14 LG Austin 2/24
def Scarborough
6/150(cc) Z Hollick 29 J Brennan 27  C Watson 2/11
Alderbury Reserve 
Female A Grade T20 6 9 Dec 18 Subiaco Floreat
4/145(cc) M Banting 60 L Nicholson 34 M Monaghan 27*  
def Midland-Guildford
7/103(cc) M Holmes 28  S Quadrio 2/13 A Meintjes 2/27
Alderbury Reserve 
Female B Grade T20 6 9 Dec 18 Subiaco Floreat
8/52(cc)  A McSwain 3/6 S Gray 2/2
def by Midland-Guildford
2/53  
Alderbury Reserve 
Female A Grade 50 Over 4 2 Dec 18 Subiaco Floreat
8/293(cc) EL King 105 M Banting 91  M Cameron 3/43 SN Siegers 2/61
def South Perth
165 E Hessell 35 K Cross 31  M Monaghan 3/25 J Naidoo 2/16 S Reichelt 2/21
Stevens Reserve (West Oval) 
Female B Grade 40 Over 4 2 Dec 18 Subiaco Floreat
8/163(cc) K Handicott 40  
def South Perth
9/123(cc)  K McGhie 3/5 EJ Brock 2/18
Stevens Reserve (East Oval) 
Masters Competition 2 2 Dec 18 Claremont-Nedlands
v Subiaco Floreat
Cresswell Park 
Female Youth League 2 2 Dec 18 Subiaco Floreat
1/76(cc) O Purnell 38* S Quadrio 26*  
def South Perth
5/75(cc)  
Stevens Reserve (East Oval)