Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd Grade 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Subiaco Floreat
9/273(cc) BJ Gregson 86 SJ Reed 61 C Moldrich 49 R Williams 32*  C Hoffmeister 4/53 J Willey 3/45
v Bayswater-Morley
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
3rd Grade 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Bayswater-Morley
v Subiaco Floreat
219 D Wells 83 C Bradnam 36 B Lockwood 28  NA Volk 4/18 CT Lee 3/43 S Henley 2/34
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
Female A Grade T20 9 8 Dec 19 South Perth
7/73 A Day 26  J Emery 3/8 L Nicholson 2/6
def Subiaco Floreat
8/72(cc)  
Ernest Johnson Oval 
Female Youth League T20 10 8 Dec 19 Wanneroo
7/84(cc) R Prout 27  A Mcilveen 3/23
def Subiaco Floreat
4/82(cc) H Appleby 31*  J Beckett 2/17
Kingsway Sports Ground 1 
4th Grade 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Subiaco Floreat
v Bayswater-Morley
9/293(cc)  A Mizzi 3/28
Alderbury Reserve 
Ted Hussey Shield (Premier U17) 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Bayswater-Morley
141 E Ward-Armstrong 34 JL Cappeau 30* K Abrams 26  M Kalia 2/19 J Betts 2/21 m reynolds 2/22
v Subiaco Floreat
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
SFCC 15s 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Subiaco Floreat
7/104 T Hopwood 27 L Cattalini 25  J Criddle 2/16
drew Bayswater-Morley
Alderbury Reserve 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) SF 23 Feb 20 Subiaco Floreat
9/169(cc) N Kalia 83 J Hart 30  Z PETERSEN 5/32
def South Perth
103 T MURRAY 30  L Teakle 5/6 L Geange 2/15
Abbett Park (West Oval) 
SFCC 13 SF 23 Feb 20 Subiaco Floreat
10/112(cc)  SZ Donald 3/11
def Rockingham-Mandurah
10/111 A Esterhuysen 25  C Watson 3/17 T Lambo 2/19
Alderbury Reserve 
1st Grade 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Bayswater-Morley
119 LP Berry 30 RA Cameron 30 M Todd 25  AM Blake 3/26 J Retallack 3/34 C Hansberry 2/8
v Subiaco Floreat
2/85 TJ Monteleone 45 J Goodwin 27*  
Hillcrest Park (Hillcrest Lower) 
Premier T20 SF 12 Jan 20 Subiaco Floreat
7/135(cc) J Goodwin 54* D Lane 29  SJ Greer 2/21
def by Fremantle
8/135(cc) EJ Byrom 80  H McKenzie 2/10 M Hart 2/33 S Cameron 2/45
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
Female B Grade 40 Over 7 23 Feb 20 Subiaco Floreat
1/145 L Alderson 70* S Reichelt 67*  
def Midland-Guildford
4/144(cc) A Gevers 72 R Vinkovich 45  
Abbett Park (East Oval) 
Female A Grade 50 Over 7 23 Feb 20 Subiaco Floreat
3/158 M Banting 68 NE Bolton 35 H Graham 25*  
def Melville
157 A King 46  EL King 3/20 L Nicholson 2/6 H Graham 2/23 NE Bolton 2/24
Floreat Park (Floreat Park Oval) 
Female B Grade T20 GF 15 Dec 19 Subiaco Floreat
65  L Maritz 3/6 S Patman 3/9 I Senaratne 2/14 H FELTON 2/18
def by South Perth
9/65(cc) L Maritz 25  K Sala Tenna 2/3 E Johnston 2/5
Richardson Park (Oval 1) 
Female Youth League 40 Over 4 23 Feb 20 Rockingham-Mandurah
8/139(cc) S Styles 43  A Mcilveen 2/8 D Epis 2/11 J Young 2/11
def Subiaco Floreat
4/135(cc) H Appleby 47* C Bekker 43  SM Mollett 2/15
Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 1) 
Masters Competition 4 23 Feb 20 Perth Cricket Club
v Subiaco Floreat
Fletcher Park (West Oval) 
Colts League GF 2 Feb 20 Subiaco Floreat
2/83 C Green 35  
def Claremont-Nedlands
7/82(cc) J Bushnell 28  M Hart 3/12
WACA Ground